Fietsvakantie Achterhoek juni 2021
Beste Laurens en medewerkers van Onderweegs in Italië / Nederland
Wat een geweldige fietstocht door De Achterhoek hebben jullie voor ons uitgezet. Wij hebben bijna 400 km genoten van jullie mooie, veilige en afwisselend fietstocht. Vol met grote kastelen, mooie landschappen, molens, gezellige stadjes, bossen, zandpaadjes, en vergezichten.
Volgens mij hebben we nauwelijks 10 verkeerslichten gezien. We hebben geen drukke verkeerswegen en of files moeten doorstaan, maar heerlijk genieten op rustige weggetjes. Toegefloten door honderden uitbundige zangers van ons natuurorkest; merels, zwaluwen, boomklevers en een hele grote buizerd, eksters, een groene specht, mussen, het gekoer van duiven en zelfs klepperende ooievaars. Het was een week lang genieten van de voorjaars- première, van ‘s morgens tot ’s avonds.
Na elke rit werden we gastvrij onthaald in een steeds weer verrassend onderkomen. Daar konden wij opfrissen, drinken, uitrusten en vaak ook heerlijk dineren. Soms even naar de andere kant van de straat of een straatje verder voor een heerlijk etentje..
Zoals wij al gewend waren in Italië, was ook hier in de Achterhoek steeds onze koffer alweer bezorgd. Na onze ervaring in september 2020 van de eerste Nederlandse Onderweegs tocht door Twente, hebben wij enthousiast geboekt voor de fiets- ontdekkingstocht door De Achterhoek. Met de route op GPX kon ik foutloos de route rijden, terwijl Margrieth de routebeschrijving volgde en op passende momenten een heerlijk plekje vond voor een kopje thee, koffie en/of iets lekkers.
Met vriendelijke groeten en heel veel dank voor jullie feilloze verzorging.
Margrieth & Jan van Staalduinen